W mgnieniu oka

Witaj na prywatnej stronie blinkkina. Zapoznaj się z informacjami na temat bloga i autora. Subskrybuj witrynę przez kanał atom lub zobacz ostatnie komentarze. W wolnej chwili odwiedź mojego mikrobloga na identi.ca.


FreeCiv w przeglądarce

· artykuły · skomentuj

FreeCiv to strategiczna gra wzorowana na Cywilizacji Sida Meiera. Co najważniejsze jest rozwijana na zasadach wolnego oprogramowania. Dzięki temu gra dostępna jest praktycznie na każdy system. Od niedawna istnieje także możliwość spróbowania swoich sił w FreeCiv przez przeglądarkę.

Działanie FreeCiv.net zostało znacząco poprawione od kiedy udostępniono stronę do publicznego użytku. Przez ponad półtorej miesiąca została naprawiona ogromna ilość błędów.

Obecnie zarejestrowanych jest ponad 10 tysięcy osób, co znacząco zwiększa szansę na znalezienie partnera w rozgrywce wieloosobowej. Jeśli się nie uda, zawsze istnieje opcja gry jednoosobowej.

Kluczowym czynnikiem, który może przyciągnąć zainteresowanie jest brak wymogu jakichkolwiek dodatkowych rozszerzeń. Wystarczy tylko przeglądarka ze wsparciem standardu HTML5. Warto wspomnieć, że istnieje możliwość gry za pośrednictwem iPhone.

FreeCiv.net jest także ciekawym polem do sprawdzenia wydajności przeglądarek. W zestawieniu zabrakło Opery, ponieważ nie jest ona obecnie obsługiwana. Trwa jednak dyskusja nad poprawieniem wsparcia tej przeglądarki.

Więcej informacji…