W mgnieniu oka

Witaj na prywatnej stronie blinkkina. Zapoznaj się z informacjami na temat bloga i autora. Subskrybuj witrynę przez kanał atom lub zobacz ostatnie komentarze. W wolnej chwili odwiedź mojego mikrobloga na identi.ca.


Moblin i Maemo razem

· artykuły · skomentuj

Intel i Nokia ogłosiły współpracę nad wspólnym produktem o nazwie MeeGo. Ma być to połączenie Moblina i Maemo.

MeeGo odziedziczy system bazowy po Moblinie oraz środowisko Qt do budowy aplikacji, po Maemo. Gama docelowych urządzeń jest bardzo szeroka, od netbooków po telefony multimedialne.

Rozwój projektu ma być otwarty, dzięki współpracy z Fundacją Linuksa. Atutem produktu ma być użycie Qt, które jest także stosowane w Symbianie.

„Nasza wizja bezproblemowej komunikacji między urządzeniami znajdującymi się w twoim domu, samochodzie, biurze i kieszeni jest bliżej spełnienia, dzięki wprowadzeniu MeeGo,” stwierdził CEO Intela Paul Otellini, „Jest to fundamentalny krok w rozwoju naszej współpracy z Nokią. Połączenie tych dwóch produktów w jedną otwartą platformę jest koniecznością, jeśli chcemy zapewnić świetną współpracę między urządzeniami i zarazem uzyskać wsparcie całego rynku.”

„MeeGo będzie obsługiwać różnorodne urządzenia, w tym najnowsze rozwiązania mobilne,” powiedział Olli-Pekka Kallasvuo, CEO Nokii, „Dzięki otwartym rozwiązaniom, MeeGo stworzy ekosystem nieporównywalny do niczego innego, przyciągając graczy z różnych sektorów rynku. Platforma będzie dostosowana do różnych rozwiązań, bazując na doświadczeniu i wiedzy posiadanej przez Nokię, Intela oraz każdego kto się do nas przyłączy. Mówiąc prosto, MeeGo zwiastuje nową erę rozwiązań mobilnych.”

Pierwszej wersji MeeGo można spodziewać w drugim kwartale tego roku, pierwsze urządzenia korzystające z tej platformy pojawią się później.

Więcej informacji…