W mgnieniu oka

Witaj na prywatnej stronie blinkkina. Zapoznaj się z informacjami na temat bloga i autora. Subskrybuj witrynę przez kanał atom lub zobacz ostatnie komentarze. W wolnej chwili odwiedź mojego mikrobloga na identi.ca.


Informacje o autorze i stronie

Mój awatar - Królik Greg Nazywam się Paweł Oniszczuk, jestem szerzej znany pod nickiem „blinkkin”. Od dobrych kilku lat używam charakterystycznego awatara.

Jestem serialo-maniakem, nic więc dziwnego, że mój awatar pochodzi z produkcji pod tytułem Greg the Bunny. Pozycji (głównie zagranicznych), które obejrzałem nie zamierzam wymieniać, jest tego zbyt dużo.

Od kilku lat jestem zwolennikiem ruchu na rzecz wolnego oprogramowania. W szczególności identyfikuję się ze społecznością BSD i stojąca za nią filozofią. Mój system z wyboru to NetBSD, uwielbiam też aplikacji spod znaku CLI.

O stronie słów kilka

Witryna przeszła już kilka większych zmian. Stara zawartość została w większości usunięta. Początkowo był to rodzaj osobistego notatnika do przechowywania różnorakiego śmiecia. Obecnie formą bardziej przypomina bloga.

Zawartość koncentruje się głównie na tematach związanych z IT i wolnym oprogramowaniem. Spora część artykułów została opublikowana na łamach OSnews.pl. Prawdopodobnie moje wypociny można znaleźć też na innych stronach.

Początkowo witryna stała na Wordpressie, jednak po pewnym czasie doszedłem do wniosku, że potrzebuję czegoś prostszego. Wybrałem LionWiki ze względu na flat-datę. Ostatecznym rozwiązaniem okazało się statyczne generowanie treści za pomocą Jekylla.

Obecny kształt strony mocno przypomina układ stworzony przez Toma Preston-Wernera. Udostępnił go na zasadach licencji MIT, usunałem tylko pliki objęte prawami autorskimi. Pliki graficzne na stronie są głównie mojego autorstwa, reszta to przeróbki darmowych wektorów.

Ostatnie zmiany

Z dniem 14 marca 2010 roku większość prac nad stroną została wykonana. Wpisy zostały podzielone na sensowne kategorie, pliki graficzne zostały posortowane do odpowiednich katalogów. Strona przechodzi walidację W3C, zarówno jeśli chodzi o arkusze stylów, jak i składnię HTML.

Google Analytics zbiera statystyki, a strona jest poprawnie indeksowana w tej wyszukiwarce. Kanał Atom działa, tylko wybrane kategorie wpisów są wyświetlane. Do strony został dodany Favicon, a wygląd witryny nieznacznie poprawiony.

Kontakt

Jabber ID: blinkkin małpa jabber kropka org
E-mail: blink małpa bojary kropka koba kropka pl