W mgnieniu oka

Witaj na prywatnej stronie blinkkina. Zapoznaj się z informacjami na temat bloga i autora. Subskrybuj witrynę przez kanał atom lub zobacz ostatnie komentarze. W wolnej chwili odwiedź mojego mikrobloga na identi.ca.


Najlepsze czołówki seriali

· skróty · skomentuj

Jak na maniaka seriali przystało, regularnie odwiedzam strony związane z tą tematyką. Na tle konkurencji wyróżnia się witryna grupy Hatak. Pojawiło się na niej ciekawe zestawienie najlepszych czołówek według redakcji. Mój faworyt, czyli kultowy Twin Peaks został wymieniony, dlatego postanowiłem przedstawić inne produkcje.

Na pierwszy ogień idzie Carnivàle, który został stworzony na potrzeby stacji HBO. Połączenie kart Tarota i archiwalnych zdjęć, nie tylko świetnie wygląda, ale także oddaje ducha serialu. Czasy wielkiego kryzysu okraszone ogromną ilością mistyki – nic dodać, nic ująć.

Druga moja propozycja może wydać się śmieszna. Lexx to prawdopodobnie najbardziej kiczowaty serial Sci-Fi w historii. Mimo tego produkcja dorobiła się bardzo dobrej czołówki w 3 sezonie. Chodzi oczywiście o charakterystyczną przyśpiewkę, aż się chcę… „yo way yo”.