W mgnieniu oka

Witaj na prywatnej stronie blinkkina. Zapoznaj się z informacjami na temat bloga i autora. Subskrybuj witrynę przez kanał atom lub zobacz ostatnie komentarze. W wolnej chwili odwiedź mojego mikrobloga na identi.ca.


Repozytorium NetBSD

· skróty · skomentuj

Za każdym razem kiedy czytam grupę dyskusyjną tech-repository systemu NetBSD, zadziwia mnie upór ludzi. Nadal są ochotnicy podejmujący się konwersji repozytorium NetBSD z CVS na gita lub Mercuriala.

Tutaj należy się małe wytłumaczenie. Poprzednie próby wykazały, że git/Mercurial ze względu na swoje funkcje jest cholernie wolny przy dużych repozytoriach. Zapewne ktoś powie, że przecież repozytorium jądra Linuksa jest duże i git działa świetnie. Podaje, więc garść statystyk.

Wielkość repozytorium Linuksa

  • Repo historyczne ~175MB, 63 tysięcy commitów
  • Repo obecne ~103MB, 27 tysięcy commitów

Wielkość repozytorium NetBSD

  • Repo src ~1.7GB, 240 tysięcy commintów
  • Repo pkgsrc 913MB

Oczywiście po konwersji z CVS na git repozytorium NetBSD waży mniej, jest to niewiele ponad 900MB. Jednak liczby mówią same za siebie. Różnice w ilości commitów wynikają ze sposobu pracy – dużo małych zmian w przypadku NetBSD. Należy też pamiętać, że repozytorium Linuksa to samo jądro, natomiast NetBSD to także podstawowy userland.